KAPAT

Tepe Lambası Nedir? Tepe İkaz Lambaları Ne İşe Yarar?

Tepe Lambası Nedir? Tepe İkaz Lambaları Ne İşe Yarar?
Tepe Lambası Nedir? Tepe İkaz Lambaları Ne İşe Yarar? 
Tepe lambaları olarak da adlandırılan tepe ikaz lambaları trafik güvenliği ve iş güvenliği başta olmak üzere çok yönlü kullanım amacına sahiptir. Kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılan tepe lambaları, yansıttığı renklere göre de farklı anlamlar taşımaktadır. Üretimini yaptığı ürünler arasında tepe lambaları da bulunan ILX Mühendislik olarak bu haftaki blog yazımızda tepe lambaları ile ilgili merak edilenleri yanıtlayacağız. Yazı boyunca ‘Tepe lambası nedir?’, ‘Tepe lambası ne işe yarıyor?’ ve ‘Tepe lambası nereden alınır?’ gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

Tepe Lambası Nedir? Ne İşe Yarar?


Tepe lambası polis, jandarma, itfaiye, yol bakım, özel güvenlik gibi araçların trafikte fark edilmesini sağlayan; iş güvenliği alanlarında kullanılan uyarıcı ışık çeşitleridir. Kullanıldığı yerlere sabitlenen tepe lambaları, yansıttığı renklere göre farklı anlamlar taşımakta ve bu anlamlara göre çevredekilere uyarı vermektedir. Tepe lambalarının sarı, mavi, beyaz, yeşil, kırmızı gibi farklı renkleri bulunmaktadır. Kendi arasında farklı türlere ayrılan tepe lambası çeşitleri arasında çakar tepe lambası, döner tepe lambası, kablolu tepe lambası ve mıknatıslı tepe lambası gibi çeşitler bulunmaktadır.

Tepe Lambalarının Özellikleri


ILX Mühendislik bünyesinde üretilen tepe lambalarının tamamı yerli üretim ürünlerdir. Son teknololoji ve malzemelerle geliştirilen ILX tepe ikaz lambaları, ışık değerinin yüksek olduğu alanlarda dahi ikaz lambasının görünebilir olmasını sağlar. Sizler için sunduğumuz tepe ikaz lambaları arasında yeşil, mavi, beyaz, sarı ve kırmızı tepe lambası gibi çeşitler bulabilirsiniz. Kablolu tepe lambalarımızın güç tüketimi ise son derece makul seviyededir. Buzzer tipinin kesik kesik ya da sürekli olarak ayarlanabildiği ILX tepe lambalarının çalışma şekilleri ise sabit, flaşör, çakar ve döner olmak üzere 4 şekildedir. Sağ veya sol tavan üzerinde araçlar hareket halindeyken dahi sabit olarak durmaktadırlar. 

Tepe İkaz Lambalarının Kullanım Alanları


Tepe lambalarının kullanım alanlarından ve yerlerinden başlıcalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 
Polis araçları
Koruma filoları
Zabıta ekipleri
Güvenlik araçları
İtfaiye
Cenaze araçları
Jandarma
Özel güvenlik araçları
Yol bakım araçları
Ambulans
Kurtarıcı araçlar
İş makinası tepe lambası

Tepe Lambası Fiyatları

Tepe ikaz lambaları ile ilgili blog yazımızın son bölümünde, tepe lambalarının fiyatları ile ilgili de kısa bir bilgi sunabiliriz. Araç tepe lambası olarak da nitelendirilebilecek tepe lambalarının malzeme ve üretim kaliteleri fiyatı aralığını etkilemektedir. Dolayısıyla üründen ürüne tepe lambalarının fiyatları değişiklik göstermektedir. Sizler için sunduğumuz multi serisi ikaz tepe lambası çeşitlerine link üzerinden ulaşabilirsiniz. Tepe lambalarının çeşitlerine göz atabilir; sizin için uygun gözüken tepe lambası modellerinin fiyat bilgileri için bizlere danışabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko