KAPAT

İL-XACF Serisi Uçak İkaz Lambası

İL-XACF Serisi Uçak İkaz Lambası
Günümüzde havayolu ulaşımının rolü, dünya da olduğu kadar ülkemizde de tartışmasız üst seviyede yeralmakta. Her gün yüzlerce uçağın binlerce yolcuyla iniş kalkış yaptığı bir ortamda, güvenlik unsuru da büyük önem arz etmekte olup; bilhassa havaalanına yakın bölgelerde inşa edilen konutlar, çok katlı binalar ve yüksek yapılar bu güvenlik sorununun başrolünü üstlenmekte ve güvenlik tedbiri alınmasını zorunlu hale getirmektedir.
Uçak ikaz lambaları; yüksek yapı ve çok katlı binaların gece / gündüz görünür olması, bina ve uçuş güvenliğinin temin edilmesi noktasında önemli bir güvenlik unsuru olarak Uluslararası Havacılık Kurumları tarafından mevzuat ve yönetmelikle zorunlu kılınan bir güvenlik tedbiridir.
Ülkemizde Uçak İkaz Lambaları, Uluslararası Sivil Havacılık Kurumu (ICAO) ve Ulusal kurumumuz Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) mevzuatları ile Uluslararası kabul görmüş düzenlemelerle (ATEX, CAA, FAA) ışığın renk, desen ve çalışma şekline göre sınıflandırılmıştır.
    Güvenlik tedbiri olarak kullanılacak Uçak ikaz lambasının sayı, tür ve çalışma şekli inşa edilen yapının hava alanına olan mesafesi, yapı yüksekliği ve genişliğine göre değişiklik göstermekle birlikte; Köprüler, Hava Alanları, Boru Hatları, Kule Vinçler, Rüzgar Türbini, Yüksek Binalar, Bayrak Direkleri, İletim Hatları, Anten, Radar, Radyo ve Televizyon Kulesi gibi alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.
    Yerli üretim İLX İL-XACF Serisi ikaz lambalarımız: Sabit ve Flaşör çalışma şekli, PC Lens, Aliminyum Gövde, 360° açı ile 10 km görünürlük ile Kalite ve Standardı; Annex XIV, Volume I, Chapter VI Sertifikası, IP 54/ IP65 Koruma Sınıfı, -40° +55° C ısı dayanımı ve Yedeklemeli Çift Sıra Led Dizilimi ile dayanıklılık ve güvenliği ön planda tutarak yüksek müşteri memnuniyeti ve uzun ömür garantisi sunar.  

Yorumlar

Yorum Yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko