KAPAT

Endüstriyel Dokunmatik Butonlar ve İndikatörler Hakkında Bilgi

Endüstriyel Dokunmatik Butonlar ve İndikatörler Hakkında Bilgi

Endüstriyel dokunmatik butonlar ve indikatörler, endüstride birçok alanda kullanım ihtiyacı gerektiren ürünler arasında yer almaktadır. ILX Mühendislik olarak bu haftaki blog yazımızda da bu doğrultuda ışıklı dokunmatik butonlar ve indikatörler hakkında bilgi vereceğiz. Söz konusu ürünlerle ilgili bilgi almak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Işıklı Dokunmatik Buton Nedir? Ne İşe Yarar?

Işıklı dokunmatik butonlar, pick-to-light ve parça çağırma uygulamalarında kullanılmak için ideal olan, akıllı elektriksel alan algılama yeteneğine ve farklı renk seçeneklerine sahip elektriksel butonlardır. Işıklı dokunmatik butonların birçok fonksiyonu bulunmaktadır. Ergonomik yapıya sahip olmaları ve kolay kullanımları sayesinde operasyonlardaki verimliliği arttırarak işlerin hızlanmasına katkıda bulunurlar. Farklı boyutlara sahip olmaları, ihtiyaca yönelik daha iyi çözümler geliştirilebilmesini kolaylaştırmaktadır. Endüstride her çeşit uygulamada kullanıma uygundurlar. En zor ve karmaşık durumlarda bile ışıklı dokunmatik butonlar el temasını hızlı ve hatasız bir şekilde algılayabilmektedir. Birçok kimyasala ve basınçlı yıkamalara karşı dayanıklıdırlar. Dolayısıyla dokunmatik buton ihtiyacının olduğu endüstriyel alanlardaki zorlu ortamlar için dahi uygulanabilir ve ideal çözümlerdir. Işıklı dokunmatik butonlar farklı renklere sahiptir ve her renk farklı bir anlama gelmektedir.

Işıklı Dokunmatik Buton Renkleri ve Anlamları

Işıklı dokunmatik butonlarının renklerini ve anlamlarını aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.


RenkAnlamı
KırmızıTehlikeli ve acil durumları işaret eder.
Sarı Anormal bir durumun ortaya çıktığına işaret eder. Makine ya da sistemin bekleme moduna alınması durumunda
YeşilNormal ve stabil bir durumun olduğuna işaret eder.
MaviZorunlu durumlara işaret eder.


Işıklı İndikatör Nedir? Ne İşe Yarar?

Işıklı indikatörler; LED aydınlatma ürünleri kategorisinde yer alan, üst seviyede ve kalitede aydınlatma yapan, durum indikasyonu sağlayan endüstriyel cihazlardır. Endüstrinin birçok farklı alanında kullanılabilen LED indikatörler, sahip oldukları LED teknolojisi sayesinde düşük güç tüketimi ile çalışırlar. Uzun ömürlü olan ve bakım gerektirmeyen bu ürünler, tek parça üzerinden aydınlatma ve indikasyon özelliği sağlamaktadır. Bu sayede pek çok zorlu endüstriyel uygulamaların üstesinden daha az ürün kullanarak gelinebilmektedir. Bakımı ve temizliği hızlı bir şekilde yapılabilen ışıklı indikatörler, kendi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır.
ILX Mühendislik olarak ışıklı indikatörler ve ışıklı dokunmatik butonlar ile ilgili bilgi verdiğimiz blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca ışıklı indikatörlerin ve dokunmatik butonların ne olduğu ve ne işe yaradıkları hakkında bilgiler sunduk. Sizler için sunduğumuz bu ürünleri incelemek isterseniz, ilgili linkler üzerinden ürün sayfasına ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerin diğer detayları ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için ise; 0216 499 11 06 numaralı hat üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko