KAPAT

AG03/1 IO-Link Pozisyon Aktüatör

AG03/1 IO-Link Pozisyon Aktüatör

IO-link arabirimi ile kablo karışıklığı ve kurulumdaki zorluklar artık bir hayal. Endüstri 4.0 ile pozisyonlama da IO-Link ürünümüzü sizlerde keşfedin.
Ambalaj makineleri, tekstil makineleri, baskı makineleri veya ağaç işleme makineleri gibi üretim makinelerinde formatlar değiştirildiğinde, sürdürülebilirlik açısından hassas ve tekrarlanabilir konumlandırma her zaman önemlidir. Makine kurulum sürelerini minimize etmenin yanı sıra, tam otomatik konumlandırma sürücülerimiz yanlış ayarlamalara dur diyebilir. Bu özelliği ile atık ürün ve defolu ürünlerin önüne geçerek israfı önler. SIKO konumlandırma aktuatörlerimiz tüm bunları etkin bir şekilde yapabilir, ancak şimdi ilk kez bir IO-Link ara yüzü ile tekrar karşınızda. Örneğin, yeni AG03 / 1 IO-Link konumlandırma sürücüsü.

IO-Link  ile Tak ve Çalıştır
AG03 / 1 konumlandırma sürücüsü, basit G / Ç bağlantı teknolojisini kullanarak bir noktadan bir noktaya bağlantı yoluyla hızlı entegrasyon sağlar. IO-Link arabiriminin açık, üreticiden bağımsız standardı sayesinde, makine kontrol sistemleri için uygun entegrasyon seçenekleri mevcuttur. IO-Link ana bileşenleri, modüler olarak birden fazla cihazı ağa bağlamak için kullanılabilir. Bu, karmaşıklığı ve kablo tüketimi ve devreye alma maliyetlerini azaltır. Standart kablo tesisatı, ek tanımlama özellikleriyle birleştirildiğinde, servis kolaylığı ve hata durumunda arıza sürelerini azaltır. IO-Link master, parametre verilerinin bir saha cihazından okunmasına, eskisinin değiştirildiğinde işlem devam ederken bile aynı türden yeni bir cihaza verilerin depolanmasına ve yüklenmesine izin verir.

Durum İzleme ve Tahmini Bakım
SIKO konumlandırma sürücüleri, IO-Link arabirimi üzerinden belirli veriler sağlar. Açık IO-Link standardıyla, çeşitli üreticilerden çok çeşitli ağ bileşenleri mevcuttur. Böylece saha seviyesinden buluta kadar kesintisiz iletişim, güvenli ve basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Minimum Kurulum Alanları İçin Çok Yönlü Çözüm

Sadece 37 mm'lik aks aralıklarında bile, iki bitişik AG03 / 1 konumlandırma tahriki birbirini etkilemez ve bu nedenle birbirine çok yakın konumlandırılmış akslarla kullanılabilir. Sadece 80 mm derinliğindeki kompakt bir gövdede, konumlandırma sürücüsünde IO-Link arayüzü bulunur.

Performans Değerleri
Fırçasız 24V EC motor, 50W çıkışa sahiptir, aşınmaya maruz kalmaz ve dolayısıyla uzun bir hizmet ömrü sağlar. Yine de 3,2 Nm torku ve 100 rpm'ye varan maksimum hızı, formatların, duruşların ve araçların ayarlanması için en yüksek performansı sağlar. Devir başına 1600 adım ile mutlak manyetik ölçüm sistemi, ± 6250 devirlik tüm hareket yolu boyunca konum değerlerini yüksek çözünürlükte üretir. Sonuç olarak, sürücü başlatıldığında referans hareketleri artık gerekli değildir. Ayrıca, manyetik ölçüm sisteminin kire, neme, şoka ve titreşimlere karşı dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır.

Karmaşık konumlandırma işleri için yüksek performanslı kompakt aktüatör.

Yorumlar

Yorum Yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko