KAPAT

Işıklı Kolon Nedir? Işıklı Kolonlar Ne İşe Yarar?

Işıklı Kolon Nedir? Işıklı Kolonlar Ne İşe Yarar?
İkazlambaları çeşitleri arasında yer alan ve 5 kata kadar üretilebilen ışıklıkolonlar, birçok endüstriyel alanda kullanılabilmektedir. Buna bağlı olarakışıklı kolonlar, sektörde sıklıkla aranan ürünler arasında yer almaktadır. İLXMühendislik olarak bu haftaki blog yazımızda da ışıklı sirenli ikaz lambasıolarak da bilinen ışıklı kolonları ele alacağız. Işıklı kolon çeşitlerihakkında genel bilgiler sunacağımız yazımızda; ışıklı kolonların ne olduğuna,ne işe yaradığına ve kullanım alanlarına detaylara yer vereceğiz. Işıklıkolonlar hakkında bilgi almak isteyenler için faydalı bir blog yazısı olmasınıumar, iyi okumalar dileriz.

Işıklı Kolon Nedir? Işıklı Kolonların İşlevleri Nelerdir?

Görsel ve sesli olarak kullanılan ışıklı kolonlar, birmakinanın, işlemin ya da ekipmanın gerektiği zaman doğru ikazı en hızlı şekildevermesi amacı ile üretilen ve kendi arasında farklı çeşitlere ayrılan ikazlambalarıdır. Kullanıldığı yerlerde özellikle tehlike durumlarında yüksek ışıkyayarak çevredekilere görsel uyarı iletir. Böylelikle birçok alanda işgüvenliğine olumlu yönde katkı sağlar. Genel olarak oldukça basit ve hızlı birşekilde kurulumu yapılabilen ışıklı kolonlar gövde, cam modüller ve buzzerdanmeydana gelmektedirler. Işıklı kolonlarda yer alan her bir modül farklı renkteayarlanabilir ve böylelikle farklı renk kombinasyonları ile kullanılabilir. Busayede çevreye hakim olan renge göre zıt renkler seçilebilir; uyaranın dahadikkat çekici olması sağlanabilir. Cam modüller ampul ısısındanetkilenmediğinden dolayı ampül ışığı canlı bir şekilde iletebilmekte; 360derece açıdan rahat bir şekilde fark edilebilmektedir. Işıklı kolonlar isteğebağlı olarak standart ve kurulu bir şekilde temin edilebilmektedir. İLX ışıklıkolonlarda çalışma şekli sabit ya da flaşörlü; buzzer tipi kesik kesik ya dasürekli gibi özellikler bulunmaktadır.

Işıklı Kolonların Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Şık ve ergonomik tasarımları ile ön plana çıkan ışıklıkolonlar; kendi aralarında 1, 2, 3, 4 ve 5 katlı ışıklı kolonlar gibi çeşitlereayrılmaktadır. Her bir kat farklı bir modülü temsil etmektedir. Dolayısıyla 2ve daha fazla katlı ışıklı kolonlarda farklı renk kombinasyonları oluşturmakmümkündür. Modüler ışıklı kolonların modül renk çeşitleri arasında isem mavi,turuncu, sarı, yeşil ve kırmızı gibi çeşitler yer almaktadır. Farklı çaplardaüretilen ışıklı kolonlar, montaj edilmek istenen yere göre de farklı ayakseçenekleri ile sunulmaktadır. Işıklı kolonların ampüllü ve LEDli gibi farklıışık kaynağı olan çeşitleri de bulunmaktadır. İkaz lambalarının en çok renkseçeneği olan tür olduğundan dolayı ışıklı kolonlar birçok farklı alandakullanılabilmektedir. Birçok endüstriyel alanda kullanılabilen ışıklı kolonlarher çeşit makinada, kumanda panolarında, elektrik panolarında ve daha birçokyerde kullanılabilmektedir.

Işıklı Sirenli İkaz Lambalarının Fiyatları

Sektörde ışıklı sirenli ikaz lambası ve sirenli ikazlambası gibi adlarla da nitelendirilen ışıklı kolonların fiyatları birçokfaktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Işıklı kolonda kaç modül bulunduğu,hangi çeşit ışığın kullanıldığı, ışıklı kolonun iç malzeme yapısı, ses seviyesive güç tüketimi gibi unsurlar ışıklı kolonların fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. İLX Mühendislik’in sizler için sunduğu ışıklı kolonların çeşitlerine ilgili link üzerinden göz atabilir; beğendiğiniz modüler ikaz lambasının fiyatını bizlere danışabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko