KAPAT
SİKO Manyetik Sensör - LEC100

SİKO Manyetik Sensör - LEC100

Ortam Sıcaklığı -40… 85 ° C
Koruma Kategorisi IP60
Tekrarlama Doğruluğu ± 1 μm
Algılama Mesafesi ≤0,2 mm
Durum Göstergesi LED
Entegrasyon MB100 / 1
Çözünürlük Maks. 0.1 µm

Artan, dijital veya analog arayüz, çok küçük tasarım

Manyetik motor geri besleme sistemleri, doğrusal tahrik teknolojisi, taşıma sistemleri, devre kartı montajı, robotik ve Endüstri 4.0 bağlamında çok çeşitli otomasyon çözümlerinde çok sayıda uygulamada kendini kanıtlamaktadır. Tüm bu alanlarda, bir sürücünün hızı ve / veya konumu gerçek zamanlı olarak bir ana denetleyiciye iletilmelidir. Ultra kompakt LEC100 ve LEC200 sensör duo, bu gereksinimler için SIKO tarafından geliştirilmiştir.

Yüksek çözünürlük ve tekrar eden doğruluğa sahip bir sensör sistemi, konum ve hız verilerini iletmek için çok önemlidir. Amaç, motorların olabildiğince sorunsuz çalışmasını sağlamaktır. Dahası, sensörlerin alanı birçok uygulamada son derece sınırlıdır ve bu nedenle mümkün olduğunca küçük olacak şekilde tasarlanmalıdır. Sensör sektöründeki minyatürleşmeye yönelik eğilim şu anda özellikle dikkat çekicidir.

Aşırı yoğun

LEC aralığının sensör kafası 40 x 10 x 10 mm'de çok küçük ve kompakttır. Sensörlerin yüksekliği önceki modellere göre yarıdan daha fazla azaldı. LEC sensörü artık bir akıllı telefon kadar düzdür, ancak tüm elektronik cihazlar sensör gövdesine yerleştirilmiştir. Sensörler ayrıca, dış çapı maksimum olan ince, kablo izine uyumlu yüksek esnek kablolarıyla da etkiliyor. 4,3 mm.

Küçük tasarıma rağmen, iki LED görsel işlev ve durum izleme ve bir referans seçeneği için entegre edilmiştir.

Analog veya dijital

LEC sensörleri, gerektiğinde bir analog arabirim (1Vss) veya bir dijital arabirim (LD) ile birlikte gelir. Kullanıcı ayrıca doğruluk sınıfları +/- 8 µm (LEC100) ve +/- 15 µm (LEC200) arasında seçim yapabilir. Tekrarlanan doğruluk maks. 1 µm (LEC100) veya 2 µm (LEC200), maks. çözünürlük 0.1 µm (LEC100) veya 0.2 µm (LEC200).

Manyetik bant ile yol bilgisi ve referans noktası

LEC200 sensörleri (2 mm sistemler) MB200 / 1 manyetik bant ile çalışırken, 1 mm sistemlerin okunması için LEC100 sensörleri MB100 / 1 manyetik bant ile birleştirilir. Her iki sensör de bant tarafında bir referans noktası okumak için dahili olarak ek bir sensör çipi ile donatılmıştır. Bu nedenle, ev konumunun hassas ve güvenilir konumu her zaman mümkündür. LEC200 varyantı ile referans noktası müşteri tarafından ölçeğe ayarlanabilir. (Flex ref. İşlemi).

Aşırı koşullarda kullanım

IP60 koruma sınıfı ve -40… 85 ° C (-40… 185 ° F) geniş çalışma sıcaklığı aralığıyla LEC100 ve LEC200 sensörleri son derece sağlam ve dayanıklıdır.

  • Tekrarlama doğruluğu maks. ± 1 μm
  • Maks. çözünürlük 0.1 µm (LD çıkış devresi)
  • Okuma mesafesi ≤0,2 mm
  • MB100 / 1 manyetik bant ile çalışır
  • Sinyal süresi 1000 mikron
  • Çıkış devresi sin / cos veya LD

  • İşlev ve durum göstergesi LED'leri



Ürün hakkında Yorum yazın

İLX Yerli
Fenac
Kinco
Siko