Simülatörlü PLC Eğitim Seti - Kinco Modeli

ULUS OTOMASYON

Administrator
Yönetici
Detaylı bilgi için: http://www.ulusotomasyon.com/plc-egitim-setleri/siemens-delta-kinco-plc-simulatoru-egitim-seti

Geniş Kapsamlı Eğitim: Simülatörlü PLC eğitim seti PLC programlama becerisi kazandırır ve kontaktör, röle, valf, buton, sınır anahtarı, sensör gibi çevre birimlerinin bağlantısı eğitimlerini de kapsar.
Eğitimcinin Yükünü Hafifletir: Eğitimci (öğretmen) PLC programlama anlatırken kısıtlı zaman içersinde buton, kontaktör, kumanda kablosu gibi malzemeleri hazırlamak, öğrencilere dağıtmak için zaman harcamaz. Anlatacağı ders içeriği ve işlem yaprakları simülatör içinde hazırdır. Hedefe yönelik direk PLC programlamayı anlatır ve öğrenciler devrenin çalışmasını, yaptığı devrenin doğruluğunu simülatör üzerinden takip eder.
Bağlantı Yaptırma: PLC programlamayı anlatan eğitimci (öğretmen) isterse simüatörü sökebilir. Daha önce yaptığı en temel programı PLC'ye yükletir. Daha sonra devreye ait kontaktör, buton gibi elemanları PLC'ye kumanda kablosu (born fişi) ile bağlantısını yaptırır. PLC programını test eder ve alıcıların çalışmasını gözlemler.
90