Plc Bağlantı Hatası

cagan

Yeni Üye
Merhabalar Bir Adet kinco-k504ex-14dt plc aldım 24 v dc güç ile besledim bir adet de bağlantı için slink in sl32-t rs 232 dönüştürücüsü satın aldım ve driver leri indirdim fakat plc bağlı iken hata veriyor time out hatası hatanın resmi ektedir

Ekli dosyalar

Yasin MURT

Yeni Üye
Merhaba iyi günler. PLC programının ara yüzünde Tools sekmesinden Communications tıklayıp ekte eklediğim plc com resmindeki port kısmındaki alanda seri bağlantınızın com numarası seçili olduğuna dikkat edin. İlgili COM portunuzu seçtikten sonra START'a tıklayıp devamında OK'a tıklayıp onaylayın.
Eğer bu kısımları doğru yaptıysanız kablonuzun ekte eklediğim plcrs232 resmindeki pin bağlantılarına göre yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

cagan

Yeni Üye
Merhaba iyi günler. PLC programının ara yüzünde Tools sekmesinden Communications tıklayıp ekte eklediğim plc com resmindeki port kısmındaki alanda seri bağlantınızın com numarası seçili olduğuna dikkat edin. İlgili COM portunuzu seçtikten sonra START'a tıklayıp devamında OK'a tıklayıp onaylayın.
Eğer bu kısımları doğru yaptıysanız kablonuzun ekte eklediğim plcrs232 resmindeki pin bağlantılarına göre yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
merhabalar attığınız şeye göre kablo yaptım sıfırdan fakat bu seferde bütün portları tanıyor dönültürücünün olduğu portu tanımıyor müsait bir zamanda pc ye bağlanıp yardımcı olabilirmisiniz rica etsem telefon numaram 0546 844 26 30