Arduino ve Kinco HMI haberleşmesi ?

MehmetELDEK

Yeni Üye
Elimde Kinco MT4414TE model hmi cihazı var benim yapmak istediğim arduino ile haberleşmesini yapmak
Örneğin: hmi'de bi buton olucak ve evimin ampulu yanıcak ve odamın sıcaklık değerlerini hmi panelde görmek
sadece nasıl yapıcam hakkında yardımcı olabilcek varsa şimdiden çok teşşekürler internetten baktıgım kadarıyla yapılıyor ama ingilizce kaynak bile adam akıllı yok yapanlarda sadece çalışır videosunu atmışlar yine bişey yok bulamadım yeteri kadar tek bulabildiğim tayca dil kaynak çevirisi bile doğru düzgün olmuyor Kinco HMIware programınıda bilmediğim için bi çözüm bulamadım tek anladığım kadarıyla RS232 ve RS485 bağlatısı kullanmak ama işin detaylı kaynağını bulamadım

Ali Bulut

Administrator
Yönetici
Merhaba Mehmet Bey,

Ekte gönderdiğim dosyada Arduino Uno ile yaptığımız bir çalışma var. Yalnız bunun Arduino tarafı bizim tarafımızdan yapılmadı. O nedenle o kısım ile ilgili çalışmayı internet üzerinden yapabilirsiniz. Panel tarafında ise açık protokol kullanıldı. Bunun dışında durumu daha basitleştirmek için Modbus haberleşmeyi sağlayacak arduino kodları bulup kullanırsanız daha iyi olur.

Ekli dosyalar

MehmetELDEK

Yeni Üye
Merhaba Mehmet Bey,

Ekte gönderdiğim dosyada Arduino Uno ile yaptığımız bir çalışma var. Yalnız bunun Arduino tarafı bizim tarafımızdan yapılmadı. O nedenle o kısım ile ilgili çalışmayı internet üzerinden yapabilirsiniz. Panel tarafında ise açık protokol kullanıldı. Bunun dışında durumu daha basitleştirmek için Modbus haberleşmeyi sağlayacak arduino kodları bulup kullanırsanız daha iyi olur.
Teşekkürler Deneyeceğim