mt4434 7" delta ss2

barisarikan

Administrator
Yönetici
Merhaba Mehmet Bey. Kinco Panellerde;
COM0 portları RS232,RS485,RS422
COM1 portları RS232,RS485,RS422
COM2 portları sadece RS232'yi destekler.

Yazılım kısmındaki haberleşme ayarları için videoyu izleyebilirsiniz. Video için tıklayınız.

Delta Plcler için haberleşme kablosu pin numaraları aşağıdaki resimlerdeki gibidir.

Kinco Panel-Delta PLC RS485​

rs485.png

Kinco Panel-Delta PLC RS232​

rs232.png

Saygılarımla.

barisarikan

Administrator
Yönetici
Ekrana buton eklemek için "Bit State Switch" bileşenini kullanabilirsiniz.
Eğer eklediğiniz buton ekranda görünmüyorsa bunun 2 sebebi olabilir.

1)PLC ile Panel arasında haberleşme yoktur. Bu durumda panelde "PLC No Response" uyarısını görürsünüz. Bu durumda haberleşme kablosunu ve haberleşme ayarlarını kontrol ediniz.

2)"Bit state switch" bileşenine "Display Control" kısmından bir koşul atadıysanız ve koşul gerçekleşmemişse bileşen ekranda görünmeyecektir.

isotr

Yeni Üye
kolay gelsin bu işlerde yeniyim kinco 4434T model hmi plc delta ss2 rs 485 haberleştiremedim. soket tarafında 1rx- 6rx+ olarak bağlantı yaptım.Hmi porgramdan buton koyunca plc no response bit state swich koyunca hiç gözükmüyor

Ali Bulut

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Yapmış olduğunuz programı ve bağlantılarınızın resmini paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Ali Bulut

Administrator
Yönetici
Merhaba. Kahverengi +, Beyaz - ucu gidiyor ise bağlantınız doğru. Sonrasında panel ve PLC ayarlarını kontrol etmelisiniz. Ayarların birebir aynı olması gerekiyor. Panel projenizde ilgili portun ayarlarını PLC de yaptığınız ayarlar ile karşılaştırır mısınız?

isotr

Yeni Üye
Merhaba. Kahverengi +, Beyaz - ucu gidiyor ise bağlantınız doğru. Sonrasında panel ve PLC ayarlarını kontrol etmelisiniz. Ayarların birebir aynı olması gerekiyor. Panel projenizde ilgili portun ayarlarını PLC de yaptığınız ayarlar ile karşılaştırır mısınız?
Evt cihaz ve panel ayarlarını karşılaştırdım aynı gözüküyor

Ali Bulut

Administrator
Yönetici
Müsait olduğunuzda bize telefon ile ulaşın isterseniz. Uzak bağlantı ile yardımcı olmaya çalışalım.